WSZYSTKO O KASZLU

Oddychaj swobodnie

Kaszel to naturalna reakcja organizmu

Kaszel to nie choroba, a naturalna reakcja organizmu na kontakt dróg oddechowych z czynnikami drażniącymi (bakterie, wirusy, zanieczyszczenia) lub alergenami (pyłki). To odruch obronny służący do usuwania z dróg oddechowych ciał obcych lub wydzieliny oskrzelowej. Umożliwia on przepływ powietrza i zapobiega przedostawaniu się do organizmu cząsteczek, bakterii lub wirusów, które mogłyby się w nim namnażać.

Czytaj dalej
Dzieci

Jak odróżnić kaszel mokry od suchego?

Kaszel to naturalna reakcja organizmu na kontakt dróg oddechowych z czynnikami infekcyjnymi (bakterie, wirusy), alergenami (pyłki) lub drażniącymi (skażenie powietrza, zimno). Podrażnienie to wywołuje dwa zjawiska: mechanizm skurczów mięśni wywołujący ataki kaszlu oraz stan zapalny tkanek układu oddechowego.

Czytaj dalej
łagodzenie kaszlu

Jak złagodzić kaszel?

Kaszel pomaga pozbyć się z dróg oddechowych tego, co je blokuje lub podrażnia.

Oto kilka prostych sposobów do stosowania na co dzień w celu złagodzenia kaszlu i poprawy komfortu życia całej rodziny!

Czytaj dalej
Kaszlące dziecko

Co robić gdy dziecko kaszle?

Odporność dzieci buduje się stopniowo, ich organizmy są bardziej wrażliwe, a kaszel ich nie oszczędza…

Czytaj dalej
zasady

Jakie zabiegi higieniczne stosować podczas kaszlu?

Kaszel to odruch obronny naszego organizmu umożliwiający wydalenie z dróg oddechowych ciał obcych i nadmiaru wydzieliny oskrzelowej powstałej na skutek działania np. wirusów lub bakterii (zapalenie jamy nosowo-gardłowej, krtani, tchawicy, ostre zapalenie oskrzeli). Gdy kaszlemy, wydalamy kropelki zawierające czynniki zakaźne, które przenoszą zakażenie.

Czytaj dalej